Webáruház ügyfélszolgálat (H-P: 8-16h): +36 20 420 48 60

Hogyan válasszunk növényt az irodába?

Az emberiség történetében végig szoros kapcsolatban álltunk a növényekkel, melyeket gyógyszerként, építőanyagként, ruhák alapanyagaként és számos más célra is használtunk az évezredek során. Az építészet fejlődése idővel magával vonta, hogy magunkkal vigyük a növényeket az épületekbe: ez megjelent a római, a kínai és számos más kultúrában is. Nagy ugrás azonban csak a 20. század második felében történt, a központi fűtés megjelenésével. Ekkor lett általános jelenség a szobanövény fogalma és ekkor jelentek meg az irodában is a növények.

Elsőre könnyűnek tűnhet a feladat, hogy növényeket helyezzünk el az irodában. Aztán egymás után vetődnek fel a kérdések, amik bizonytalanná tehetnek, vagy teljesen elveszik a kedvünket a vásárlástól. Legrosszabb esetben pedig az adott helyre alkalmatlan növényt választunk, ami hamar meg fogja magát adni a neki nem megfelelő körülményeknek köszönhetően, mi pedig nem veszünk helyette másikat, hiszen "úgyis elpusztul".

A következőkben ennek a lehetőségét szeretnénk lecsökkenteni és iránymutatást adni a megfelelő növények kiválasztásához.


Ha mégis problémái adódnának az ápolással, akkor érdeklődjön NÖVÉNYÁPOLÁSI, NÖVÉNYFENNTARTÁSI szolgáltatásainkról »



A legfontosabb kérdés: Milyenek a fényviszonyok?

  • Mérlegeljük, hogy mennyi fény lesz nyáron, a legnaposabb időben és télen, a legsötétebb napokon.

  • Hiába világos az iroda, ha a monitorok használata miatt állandóan be van sötétítve. Ezt az árnyéktűrő növények sem fogják sokáig tolerálni.

  • Ne tegyük közvetlenül a nagy üvegfelületek elé sem a virágot, mert napégést okozhat a túl sok közvetlen napsugárzás és az üveg okozta felmelegedés.

A növények kiválasztásakor és elhelyezésekor ezenkívül a következőkre érdemes még odafigyleni:

  • Helyigény: érdemes olyan növényt választani az irodába, amit az ablakpárkányra, a falra, vagy egy kevésbé használt szekrényre tudunk helyezni. Fontos, hogy ne a munkaterületből vegyünk el vele helyet, mert zavaró lehet.
  • Ha a növény elhelyezését követően valamelyik munkatársunk allergiás tüneteket produkál, akkor érdemes utánajárni, hogy nem a növény okozta e?
  • Megfelelő öntözés: általában heti 1-2 alkalommal elegendő megöntözni a növényeket. Jót tesz nekik a rendszeresség, tehát ne akkor öntsünk rá egy pohár vizet, ha már nagyon rosszul néz ki, hanem pl. kezdjünk minden hétfő reggelt azzal, hogy megöntözzük őket bőségesen, és ha igénylik, akkor pedig hétvége felé is rendszeresítsünk még egy napot erre a célra.


Különböző növények különböző tulajdonságuk miatt hasznosak az irodában:

  • Légtisztítás, káros anyag megkötés: páfrányok, fikuszok, pálmák, aloe vera félék, csokrosinda (Chlorophytum elatum), a filodendron (Philodendron selloum), a sárkányfa (Dracaena fragans), a borostyánvirág (Hedera helix)

  • Páratartalom növelése: vitorlavirág, páfrányok, fikuszok, filodendronok. A lényeg, hogy nagy legyen a levélfelület, amin párologtatni tud.

 

Válogasson további légtisztító növényeink közül itt »